2019, 3/Θεσιο Δημοτικό σχολείο "Μαράσλειο" Αθήνα

2023-24

Θα συμμετάσχει σε πρόγραμμα με τίτλο "One Connected World - A focus on environmental connections - How do our schools and local communities promote and support environmental sustainability within their cultural setting?" που θα υποβάλλει το UK Government's Turing Programme  και θα απευθύνεται σε μικρά σχολεία  από την περιοχή του Somerset της Αγγλίας.

Θα συμμετάσχει στο θεματικό δίκτυο που συντονίζει το Πειραματικό Λύκειο Πατρων με θέμα
«Έλα να σου μιλήσω για τον τόπο μου».
και στο Θεματικό Δικτύο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης & Πολιτιστικών Θεμάτων με θέμα «Τα παιδιά
πρεσβευτές του τόπου τους» της Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Λάρισας

Σε πρόγραμμα συνεργασίας με τα Ράλλεια

2022-23

Συμμετοχή  στον 13ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους
με την ταινία "το γυριστό κεφάλι" η οποία έλαβε το 2ο βραβείο στον τομέα της μυθοπλασίας Στον διαγωνισμό συμμετείχαν 204 ταινίες.
θα το βρείτε εδώ

Πρόγραμμα συνεργασίας με τα Ράλλεια, μειονοτικά σχολεία της Ροδόπης και ολιγοθέσια σχολεία από  την Ευρυτανία.
2021-22
σε πρόγραμμα e-twining με τα Ράλλεια και μειονοτικά σχολεία της Ροδόπης

2020-21
Συμμετοχή στο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης στο Διαγωνισμό «Ονειρεύομαι με τα μάτια ανοιχτά» όπου και κατέκτησε το 1ο βραβείο.
τα αποτελέσματα του διαγωνισμού εδώ: